Een ventilatierooster is een ideale oplossing bij vast glas kozijnen, omdat je een ruimte op die manier toch kunt ventileren. Ook bij een kozijn met een naar binnen of naar buiten draaiend raam, kan een ventilatierooster een uitkomst zijn. Het biedt de mogelijkheid om ruimtes te ventileren als je niet thuis bent, als het regent of als het te koud is om het volledige raam open te zetten.
Ventilatierooster in een houten kozijn
Bij houten kozijnen maken wij gebruik van ventilatieroosters van het merk Renson. Bij reguliere houten kozijnen passen wij de Renson Variavent toe. Dit ventilatierooster heeft de volgende eigenschappen:
Vier verschillende debieten
De naam ‘Varia’-vent komt voort uit de verschillende variatiemogelijkheden in debiet. Met het meegeleverde debietplaatje in het kopschot kunnen de debieten eenvoudig ingesteld worden, dit kan zonder het demonteren van de raamverluchting. Dankzij het interne mechanisme kan het ingesteld worden op vier verschillende debieten. Het debiet wat behaald wordt met de Variavent bedraagt 21,1 l/s/m.Montagevoordeel bij glasaftrek
De glasaftrek van het ventilatierooster bedraagt 80 mm, hierdoor is een vlotte montage op het glas gegarandeerd. Dit is mogelijk omdat er sprake is van voldoende ruimte om de glaslijsten vast te zetten en om eventueel glasrubbers te plaatsen.I-Flux technologie, een verbeterd comfort
Met de i-Flux technologie is er sprake van optimaal comfort en esthetisch uitzicht. Het Variavent rooster is de eerste uitvoering waarbij deze innovatieve technologie wordt toegepast. Daarnaast is er sprake van een zelfregelende klep, de klep reageert automatisch op winddruk en hierdoor zijn de energieverliezen beperkt!Insectenwerend & onderhoudsvriendelijk
Het binnenprofiel kan eenvoudig afgenomen worden en is hierdoor makkelijke te reinigen. Daarnaast is er sprake van een geperforeerd binnenprofiel, dit zorgt voor een hoge insectenwerendheid van het ventilatierooster.
De ventilatieroosters van VariaVent kunnen geleverd worden in verschillende kleuren. De kleuren zijn: blank geanodiseerd (F1), wit (RAL 9010), crème wit (RAL 9001) en zwart (RAL 9005).






